ďťż

Ocieplenie domu pianką krylaminową

Ocieplenie domu pianką krylaminową
- 22-03-2002 22:51
Drodzy! Czy ktoś z Was posiada może wiedzą na temat ocieplenia domu pianką krylaminową ? Mam dom z murem 3 warstwowym w tym jedna warstwa to poduszka powietrzna. Niestety dom jest b.zimny dlatego chciałbym go ocieplić poprzez wypełnienie przestrzeni powietrznej (6 cm) pianką krylaminową metodą wtrysku. Zależy mi na poznaniu opinii osób, które miały styczność z tą metodą (osobiście, znajomi) i mogą podzielić się tą wiedzą.
Na co trzeba zwrócić uwagę przy tej metodzie ? Jakie są niebezpieczeństwa ? Jaka jest oszczędność na kosztach ogrzewania ?
Pozdrawiam
Maciej

Luna_tyk - 23-03-2002 08:07
Jestem zdumiony, że pianka krylaminowa jeszcze istnieje...
Pracowałem z tym ersatzem w latach 80, gdy miało to zastąpić styropian. Miał to być socjalistyczny "styropian", bo gospodarka pracująca pełną parą nie nastarczała z polistyrenem do spieniania.
Odpowiem Ci - zostaw to. Gwarantuję, że zaklei Ci szczelinę, i w efekcie powstaną przestrzenie nie wypełnione, do których nigdy już nie dojdziesz. Ponadto pianka ta chłonie wodę jak gąbka.
Rozejrzyj się za granulatem wełny mineralnej (Rockwool np.)do wdmuchania
Powodzeniabudowlaniec - 24-03-2002 12:38
Podzielam zdanie przedmówcy. Miałem z tym "materiałem ociepleniowym" do czynienia mniej więcej w tym samym okresie, o którym wspomina Luna_tyk. Wszysko się zgadza odnośnie jego parametrów. Kostka 50x50x100 tego g.... jak leżała na deszczu kilka dni to była tak ciężka, że nie sposób było jej przesunąć, a poza tym dotknięcie jej butem spowodowało jego wpadnięcie do środka. Odradzam na całej linii. Wełna w granulacie np. PAROC GRAN do wdmuchania jest godna polecenia i spełni swoje zadanie.pitbull - 25-03-2002 08:56
Dokladnie sie z Wami zgadzam w calej rozciaglosci. Moglys jeszcze zastosowac styropian w granulacie.

- 25-03-2002 09:49
Dziękuję za opinie.
Mam jednak pewną wątpliwość
Swoje zdanie opieracie na doświadczeniu z lat 80. Czy macie pewność, że technologia w tym zakresie nie poszła naprzód.
Producentem pianki krylaminowej jest firma mieszcząca się, jeśli dobrze pamiętam, w Przemyślu, która na swój produkt posiada aktualny atest ITB. Czy można na tym polegać ?
Czy znacie kogoś kto w niedawnym czasie zastosował tą metodę ?
I czy znacie kogoś kto zastosował metodę wdmuchu granulatu wełny mineralnej bądź styropianu ?

Pozdrawiam
MaciejLuna_tyk - 25-03-2002 09:58
Niestety, nie pomogę Ci. Nie znam osób, które by użyły granulatów. Polecałem ten sposób, jako że firmują go marki naprawdę obecne na rynku, których inne wyroby stosuję na co dzień - i są one wysokiej klasy.
Co do pianki - zniechęciła mnie wtedy tak dalece, że nawet nie chcę się zastanawiać, czy się poprawiła, czy też nie.
I zwróć uwagę na jedno - pianka krylaminowa NIE ISTNIEJE NA RYNKU !!Jej po prostu nie ma !! Owszem, może być świadectwo ITB, może jakaś firma mieć sprzęt do wykonywania - ale nikt tego nie kupuje. Mówię to z całą świadomością, bo zawodowo param się wznoszeniem dużych obiektów przemysłowych i handlowych.
Jeśli zechcesz podjąć się reanimacji tego wyrobu - to będzie Twoja decyzja. Ja odradzam.
pitbull - 25-03-2002 10:33
Nawet jak zastosujesz granulat to musisz czesto robic otwory rewizyjne i sprawdzac dokladnosc wdmuchiwania, bo inaczej to nie ma sensu, to lepiej ocieplic calosc od zewnatrz.
Pokrewne
Powered by WordPress, © Hiszpania i fotografie